Aktualności,  Ukraina

Wobec wojny na Ukrainie

Szanowni Państwo,

W swoich prelekcjach i artykułach unikam tematów politycznych i również tym razem nie będę pisał analiz i komentarzy – mamy ich w przestrzeni medialnej niezliczoną ilość. Poza tym co można powiedzieć innego, jak tylko potępić chore ambicje oszalałego żądzą władzy człowieka, który tę wojnę wywołał.

Ważniejsze od słów są zresztą czyny, a pomóc Ukrainie i jej mieszkańcom możemy na wiele sposobów. Zaglądajcie Państwo na strony i profile samorządów i organizacji pozarządowych w swoich miejscowościach. Chyba już wszędzie organizowane są różnego rodzaju zbiórki i akcje pomocowe. Pomagając finansowo upewnijmy się, że nasze datki trafiają we właściwe ręce – konkretną listę wiarygodnych organizacji przygotowało np. radio RMF FM

Nie odczłowieczajmy przy tym wszystkich Rosjan. Wielu choćby tych mieszkających w Polsce wyjechało z Rosji także dlatego, że nie zgadzali się z agresywną polityką Putina. Nie wrzucajmy ich „do jednego worka” z kremlowskimi decydentami.

Dbajmy też o siebie – śledzenie całymi dniami relacji na żywo w niczym Ukrainie nie pomoże, a może jedynie zaszkodzić naszemu zdrowiu psychicznemu.

Logo „Wostok Podróże” zmienia swoje barwy, by symbolicznie wpisać się w tę wirtualną formę wsparcia dla Ukrainy. Z czoła pociągu znika też kontur granic dawnego ZSRR, który w obliczu wydarzeń ostatnich dni przestał być stosowny.

Wierzę, że nadejdą czasy pokoju, normalności i powrotu do podróży po szerokich torach!

Tomasz Jeżowski

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *