Prelekcje podróżnicze

Od 2017 roku opowiadam o swoich doświadczeniach w trakcie prelekcji podróżniczych. Takie spotkania, zwane także slajdowiskami, to świetna okazja do poznania Rosji, Ukrainy i Kaukazu. Opowiadam o ważnych zabytkach, mniej znanych atrakcjach, o historii i o tym jak teraz żyje się mieszkańcom danego regionu. Przekazuję także wiele wskazówek praktycznych dotyczących planowania podróży i poruszania się na miejscu.

Chętnie odwiedzę Państwa placówkę kulturalną – muzeum, bibliotekę, szkołę, pub, imprezę firmową z ciekawą opowieścią i świetnymi zdjęciami 🙂 Takie „spotkanie z podróżnikiem” trwa około 1-2h (w zależności od ustaleń) plus dodatkowo czas na pytania, dyskusję i wymianę doświadczeń po prelekcji.

Przykładowe tematy slajdowisk:

  • „Moskwa i Petersburg – dwie stolice Imperium”
  • „Moskiewskie metro”
  • „Kolej Transsyberyjska – 9288 km z Moskwy do Władywostoku”
  • „Kijów, Czarnobyl i rezydencja Janukowycza”
  • „Rosyjskie Zapolarie – Murmańsk i Wyspy Sołowieckie”
  • „Planeta Kaukaz – Gruzja, Armenia, Azerbejdżan”
  • „Smoleńsk: z wizytą w Katyniu i na miejscu katastrofy Tu-154M”
  • „Kazań – trzecia stolica Rosji”

Wiele lat doświadczenia zawodowego w oprowadzaniu polskich turystów po Wschodzie, a także liczne samodzielne wyprawy do krajów dawnego ZSRR pozwoliły mi poznać ten region „od podszewki”. Stąd jestem w stanie opowiadać o tym regionie niemal jak ktoś miejscowy 😉

Prelekcja „Moskwa-Petersburg-Kolej Transsyberyjska” dla Dziennego Domu Seniora w Bochni, luty 2020 r.

Moje prelekcje podróżnicze, które prowadzę w trybie on-line od stycznia 2021 roku są dostępne w serwisie YouTube – zapraszam do subskrybowania:

Jako zarejestrowany przedsiębiorca za swoje prelekcje wystawiam faktury. Stawkę zawsze ustalam indywidualnie – jest ona adekwatna do jakości, ale niewygórowana. Zawsze jestem również otwarty na wynagrodzenie w formie barteru. Dojadę do Państwa w dowolne miejsce w Polsce – oczywiście przy zwrocie kosztów dojazdu.

Zapraszam serdecznie do kontaktu!