Aktualności,  Armenia

WizzAir uruchamia loty z Katowic do Erywania

Dobra wiadomość płynie do wszystkich zainteresowanych podróżami na wschód od węgierskiego przewoźnika WizzAir. W jego siatce lotów od 29 kwietnia 2023 r. znajdzie się regularne połączenie z Katowic-Pyrzowic do stolicy Armenii – Erywania.

Loty pomiędzy Katowicami a Erywaniem odbywać się będą dwa razy w tygodniu – od 29 kwietnia do połowy czerwca w środy i w soboty, a następnie w środy i w niedziele.

Terminal lotniska Zwartnoc obsługującego stolicę Armenii; for. Armineaghayan CC BY-SA 4.0

Ogromnym plusem oferty WizzAira są godziny lotów. Wylot z Katowic zaplanowany jest na godz. 16:15. Po nieco ponad 3h lotu, o godz. 21:50 czasu miejscowego pasażerowie znajdą się na lotnisku Zwartnoc w Erywaniu. Maszyna wróci do Polski niemal od razu – lot powrotny opuści Erywań o 22:25, by przybyć do Katowic tuż po północy czasu polskiego.

Zaplanowane godziny połączeń to ogromna zaleta nowej oferty WizzAira. Dotychczas jedyne bezpośrednie połączenie lotnicze z Polski do Armenii oferowały linie lotnicze LOT. Niestety, godziny lotów narodowego przewoźnika są raczej mało przyjazne, jako że wyloty z Okęcia odbywają się około godz. 23:00, a powroty z Erywania wymagają przybycia na tamtejsze lotnisko ok. godz. 2:00 w nocy, by być gotowym na zaplanowany na ok. 4:00 nad ranem lot. W efekcie turyści podróżujący do Armenii często uważają pierwszy dzień pobytu za nieco zmarnowany ze względu na krótką noc spędzoną w samolocie, zaś ostatni wyjątkowo długi dzień również bywa bardzo męczący.

Ceny biletów na loty do Armenii zaczynają się od 750 zł

W kwestii cen, najtańsze bilety WizzAira zaczynają się od ok. 750 zł w obie strony z jedną sztuką bagażu podręcznego. Jednak w praktyce koszt już z wliczonym bagażem rejestrowanym będzie na pewno sumą czterocyfrową i często bliższą dwóm tysiącom złotych niż tysiącu. Nie są to może kwoty, którymi przez lata rozpieszczały nas „tanie linie”, ale wciąż oferta węgierskiego przewoźnika jest konkurencyjna w stosunku do naszego LOT-u. Jak zwykle w przypadku ofert niskobudżetowych przewoźników polecam śledzenie dynamicznie zmieniających się cen na ich loty.

A jeśli już po zakupie biletów szukają Państwo inspiracji i pomocy w planowaniu podróży po Armenii, zapraszam do obejrzenia mojej prelekcji podróżniczej w trakcie której omawiam najważniejsze i najciekawsze zakątki tego kraju.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *