sołowki
Aktualności,  Część europejska,  Historia,  Prelekcje podróżnicze

Prelekcja podróżnicza on-line pt. „Rosyjska północ”

Serdecznie zapraszam wszystkich Czytelników do wzięcia udziału w prelekcji podróżniczej on-line poświęconej rosyjskiej północy. Odwiedzimy w jej trakcie Wyspy Sołowieckie, Murmańsk i Teriberkę położoną na wybrzeżu Oceanu Arktycznego.

W trakcie spotkania odwiedzimy:

  • Wyspy Sołowieckie – archipelag na Morzu Białym znany z pięknego monastyru z listy UNESCO oraz trudnej XX-wiecznej historii. To właśnie tutaj bolszewicy urządzili pierwsze łagry systemu GUŁAG
  • Murmańsk – największe na świecie miasto położone za kołem podbiegunowym, leżące nieco poza „utartym turystycznym szlakiem”. Poznamy jego nietuzinkową historię i zwiedzimy najciekawsze zakątki
  • Teriberkę – wioskę „na krańcu świata” położną na wybrzeżu Oceanu Arktycznego, od niedawna rozsławioną na całą Rosję dzięki jednemu z głośniejszych filmów ostatnich lat pt. „Lewiatan”

Na prelekcję zapraszam w sobotę 27 marca 2021 roku. Zaczynamy o godzinie 18:00. Spotkanie potrwa około godziny i będzie transmitowane na Facebooku Wostok Podróże. By uczestniczyć w prelekcji proszę odwiedzić fanpage Wostok Podróże (www.facebook.com/wostokpodroze) – transmisja będzie widoczna w pierwszym poście. Prelekcja będzie zarchiwizowana i pozostanie udostępniona do późniejszego odtworzenia – zapraszam do obejrzenia:

Uczulam i proszę, żeby w żadnym wypadku nie klikać w pojawiające się w komentarzach podejrzane posty z linkami zachęcającymi do uczestnictwa w spotkaniu. Publikują je niezależnie ode mnie spam-boty i póki co Facebook nie potrafi sobie z tym problemem poradzić.

Podobnie jak poprzednio, tak i teraz udział w spotkaniu jest bezpłatny! Jeśli ktoś ma życzenie docenić moją pracę nad prelekcjami, można to zrobić poprzez szybki przelew Blik/Revolut na numer 664 474 323 albo tradycyjnie na konto: 58 1140 2004 0000 3202 4285 4338. Z góry dziękuję!

Do zobaczenia!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *