Aktualności,  Gruzja,  Kaukaz

Wyprawa do Gruzji z Wostok Podróże

Zapraszam wszystkich miłośników podróży na wspólny wyjazd do Gruzji. Przygotowałem dla Państwa ciekawy 9-dniowy program obejmujący wiele pięknych zakątków tego kraju. Pojedziemy w niewielkiej grupie 6-14 osób, co zagwarantuje nam miłą kameralną atmosferę i pozwoli zobaczyć więcej niż zwiedzają duże ponad 50-osobowe grupy.

Wyjazd możliwy w terminie 30 września – 8 października 2023 roku. Szczegółowy program zamieszczam poniżej (można go również pobrać jako plik PDF).

Wyprawę organizuję wspólnie z zaprzyjaźnionym biurem podróży Globzon z Krakowa, z którym współpracuję od wielu lat. Wyjazd z legalnie działającym touroperatorem to ważna sprawa dla Państwa bezpieczeństwa, także finansowego.

Zachęcam do lektury programu i jestem do Państwa dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań. A zdecydowanych na wspólne odkrywanie Gruzji serdecznie zapraszam do kontaktu bezpośredniego: kontakt@wostokpodroze.pl

PROGRAM:

Dzień 1

WARSZAWA / KATOWICE / KRAKÓW – KUTAISI

Wylot z Warszawy (6:15), Katowic (6:40) lub Krakowa (5:30). Na gruzińskiej ziemi, w Kutaisi, wylądujemy około południa czasu miejscowego.

Po odbiorze bagażu ruszamy na zwiedzanie Kutaisi i okolic. Udamy się między innymi do Gelati, małego miasteczka nieopodal Kutaisi, w którym zobaczymy monastyr Gelati. Znajdują się
w nim zjawiskowe freski i cenne manuskrypty pochodzące nawet z XIII wieku. Kolejny przystanek zrobimy przy malowniczo położonym zespole klasztornym Mocameta. Na kolację
i nocleg wrócimy do Kutaisi.

Dzień 2

KUTAISI – MESTIA

Dziś naszym celem będzie Swanetia – region Gruzji, który słynie z wież obronnych. Na trasie zatrzymamy się kilkakrotnie, aby zrobić świetne zdjęcia.

Pierwszym postojem będzie zapomniane uzdrowisko Ckaltubo – niegdyś leczył się w nim sam Stalin, dziś natomiast jego monumentalne sanatoria przyciągają miłośników architektury socrealistycznej. Dalej przystaniemy między innymi przy przepięknym kanionie Martwili – niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane! Następnie podziwiać będziemy drugą pod względem wysokości na świecie tamę nad rzeką Inguri.

Na koniec dnia dotrzemy do Mestii, czyli do serca Swanetii. Wieczorem czeka na nas tradycyjna gruzińska uczta, czyli „supra”. Nocleg w Mestii.

Dzień 3

USZGULI

Po śniadaniu wycieczka samochodami 4×4 do Uszguli – najwyżej położonej wioski w Europie. Wiodąca do niej trasa jest niezwykle malownicza. Po przyjeździe na miejsce przespacerujemy się po Uszguli, gdzie czas jakby się zatrzymał. Mimo, że jest to coraz bardziej turystyczne miejsce, nadal można się tu poczuć jak w innym świecie. Widok wież obronnych na tle wysokich szczytów Kaukazu, a do tego spacerujące wszędzie krowy pozwalają oderwać się od codzienności. Oprócz spaceru po wiosce czeka nas tu łagodny trekking w kierunku lodowca Szchara – najwyższego szczytu Gruzji. Na kolację i nocleg wrócimy do Mestii.

Dzień 4

MESTIA – BATUMI

Po śniadaniu opuszczamy Swanetię i jedziemy odpocząć nad morze do Batumi. Po drodze zatrzymamy się jeszcze na plantacji herbaty, aby dowiedzieć się więcej o procesie jej produkcji i słynnych „herbacianych polach Batumi”.

Przyjazd do Batumi. Miasto to wywołuje zwykle skrajne uczucia, jedni są zachwyceni, inni patrzą z niedowierzaniem na współczesną architekturę miasta. Jedno jest pewne – obok Batumi nikt nie przejeżdża obojętnie. Oczywiście Batumi, oprócz morza, ma do zaoferowania o wiele więcej. Warto zobaczyć małą, choć klimatyczną starówkę, przespacerować się deptakiem wzdłuż wybrzeża, czy odwiedzić lokalny targ rybny. Na kolację pójdziemy do jednej z lokalnych knajpek. Nocleg w Batumi.

Dzień 5

BATUMI

Dzień wolny, który spędzamy w Batumi lub jego okolicach. Po śniadaniu, w zależności od naszych preferencji, możemy przeznaczyć go na plażowanie i kąpiele albo odkryć bardzo ciekawą okolicę największego miasta w regionie Adżarii. Na chętnych czeka m.in. wspaniały ogród botaniczny lub ruiny rzymskiej twierdzy w Gonio. Z racji na charakter wolnego dnia obiadokolację organizujemy we własnym zakresie. Nocleg w Batumi.

Dzień 6

BATUMI UPLISCICHE TBILISI

Po śniadaniu opuszczamy Adżarię i ruszamy na wschód. Naszym celem będzie stolica Gruzji – Tbilisi.

Najpierw jednak zatrzymamy się w Uplisciche, aby zwiedzić jedno z gruzińskich miast skalnych i jednocześnie jeden z najstarszych ośrodków mieszkalnych w tym regionie. Po południu dojedziemy do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 7

KACHETIA

Dziś po śniadaniu ruszamy na podbój kolejnego regionu Gruzji – Kachetii. To region, który słynie z winnic, zabytkowych świątyń i wspaniałych krajobrazów.

Naszym pierwszym przystankiem będzie miasteczko Sighnagi, nazywane miastem miłości. Po krótkim zwiedzaniu zatrzymamy się u jednego z lokalnych gospodarzy, aby w jego winnicy skosztować lokalnych trunków i dowiedzieć się więcej o produkcji wina.

Następnie odwiedzimy jeszcze Telawi i znajdujący się tam barwny targ. Na kolację wrócimy do Tbilisi. Dzisiejszą suprę uświetni pokaz gruzińskich tańców. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 8

TBILISI – KUTAISI

Po śniadaniu ruszamy odkrywać stolicę Gruzji – Tbilisi. A zdecydowanie jest co odkrywać. Już samo położenie miasta zachwyca – wąwóz rzeki Kury otoczony przez liczne wzgórza. Jedno z nich zdobędziemy wyjeżdżając na nie kolejką gondolową, by podziwiać wspaniałą panoramę Tbilisi. W dalszej części zwiedzania przespacerujemy się po starym mieście – zobaczymy między innymi najważniejsze tbiliskie cerkwie: Sioni, Metechi i Anczischati, poznamy także nowoczesną architekturę współczesnego Tbilisi.

Następnie ruszamy na zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji – Mcchety. Odwiedzimy również górujący nad nią klasztor Dżwari, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Stamtąd ruszamy w drogę do Kutaisi. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 9

KUTAISI – POŻEGNANIE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na ostatnie zakupy. Następnie przejazd na lotnisko. Wylot zgodnie z rozkładem lotów około południa. Przelot do Warszawy lub Katowic.

Cena: 5 990 PLN/os

W cenie:

 • 8 noclegów w sprawdzonych hotelach 3* i pensjonatach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • Wyżywienie: śniadania i obfite obiadokolacje
 • Transport: komfortowy klimatyzowany bus, w Mestii samochody 4×4
 • Opieka pilota-przewodnika Tomasza Jeżowskiego
 • Podróż w kameralnej grupie maksymalnie 14 osób
 • Uroczysta supra z pokazem gruzińskich tańców
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Poza ceną:

 • Bilet lotniczy na trasie Polska-Kutaisi-Polska (ok. 1 400 PLN, na życzenie pomagamy
  w zakupie)
 • Bilety wstępu (maksymalnie 80 EUR, rozliczane z grupą pod koniec wyjazdu)
 • Ew. dopłata do pokoju 1-os (860 PLN)
 • Wydatki własne na miejscu

Informacje dodatkowe i zapisy: kontakt@wostokpodroze.pl
lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku: Wostok Podróże

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *