metro moskwa
Aktualności,  Moskwa,  Prelekcje podróżnicze,  Transport publiczny

„Moskiewskie metro” – prelekcja podróżnicza

Serdecznie zapraszam wszystkich Czytelników strony Wostok Podróże do wzięcia udziału w prelekcji podróżniczej on-line poświęconej tematyce moskiewskiego metra. Startujemy w sobotę 16 stycznia o 17:00. Szczegóły w niniejszym wpisie.

Spotkanie będzie dostępne transmitowane na Facebooku. By w nim uczestniczyć po prostu odwiedź fanpage Wostok Podróże (www.facebook.com/wostokpodroze) – transmisja będzie widoczna w pierwszym poście. Prelekcja będzie zarchiwizowana i udostępniona w serwisie YouTube.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny 🙂 Serdecznie zapraszam i dziękuję za udostępnianie informacji o tym wydarzeniu swoim znajomym!

Nagraną prelekcję można obejrzeć na Youtube:

W trakcie spotkania opowiem m.in. o:
– historii metra, czyli dlaczego Cerkiew Prawosławna była mu przeciwna i ile dzieci urodziło się w metrze podczas II wojny światowej?
– współczesnym rozwoju, czyli ile stacji rocznie powstaje w Moskwie oraz ile zarabia maszynista metra?
– najpiękniejszych stacjach, które wyglądają bardziej jak wystawne sale pałacowe, a nie jak infrastruktura komunikacyjna
– tajemniczym rządowym tzw. Metrze-2
– wyzwaniach z jakimi mierzy się dzisiejsza Moskwa w temacie rozwoju swojej kolejki podziemnej
– praktycznych aspektach poruszania się metrem po Moskwie, czyli ile kosztuje bilet i z jaką częstotliwością kursują pociągi?

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *